Hruškové smoothie s polníčkem

Hruškové smoothie s polníčkem

Není nad to si udělat po vánocích menší očistu v podobě green smoothie (zeleného koktejlu). Doporučuji si udělat jeden den na smoothie nebo šťávách, abyste se očistili od všeho „vánočního a silvestrovského odpadu“ a abyste měli energii do nového roku 2015 :)

Banány pomáhají při žaludečních a střevních katarech, průjmech, jsou vhodné pro malé děti, těhotné i kojící. Jsou také vhodné při infekčních onemocněních – angínách, chřipkách a horečnatých stavech.

V hruškách je zase až 80% vody, která rychle doplňuje živiny a pomáhá pročišťovat střeva. Hrušky jsou bohaté na minerální látky a pektiny, které chrání sliznici žaludku a střev a kyselinu listovou, která je příznivá pro krvetvorbu. Jsou vhodné u nemocí oběhového ústrojí a ledvin a při zánětlivých onemocněních.

Polníček nám doplní vitamin C, enzymy, chlorofyl, vápník, draslík, železo a karoten. Podporuje chuť k jídlu a pomáhá zlepšovat trávení. Má uklidňující vliv na nervovou soustavu.

Skořice zahřívá, zlepšuje trávení, snižuje cholesterol, mírní kašel a doporučuje se při nachlazení a infekci. Pomáhá také hubnutí a dokonce i v boji proti rakovině. Mírní menstruační potíže.

Hruškové smoothie s polníčkem

Porcí: 2

Ingredience

2 hrušky

5 datlí – pokud netoužíte po sladkém, klidně vynechejte

hrst polníčku

1-2 lžičky skořice

voda dle potřeby (cca 0,3l)

Postup

  1. Umyjeme, dáme do mixéru a umixujeme dohladka.
  2. Nalijeme do sklenic a ozdobíme polníčkem.
http://blog.zijemezdraveji.cz/2014/11/11/hruskove-smoothie-s-polnickem/

Adriana Gombalová

Jsem šestnáctiletá bytůstka, veganka od března 2014 koketující s raw stravou. Chodím na jazykové gymnázium, plánuju studovat medicínu a věnovat se homeopatii. Miluji hudbu, ráda čtu, píšu, kreslím, zpívám, dělám čínskou kaligrafii a fotím. Hraju na bicí, flétnu, elektrickou kytaru a housle. Ráda chodím na koncerty, do čajovny, kina, knihovny a na hory. Běhám, potápím se, lyžuju, plavu, hraju volejbal, cvičím Flowin a jógu a lezu po všem možném. Hodně cestuju, protože si libuju v objevování nových věcí, vyhýbám se stereotypům – proto ustavičně zkouším nové a nové recepty. Nemám oblíbené jídlo, chutě se mi neustále mění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *