Zelené hroznové smoothie

Zelené hroznové smoothie

Jak už jsem jednou psala, polníček nás nadopuje potřebnými látkami, dodá nám energii, podpoří chuť k jídlu a zlepší trávení.

Hrozny obsahují až 85% vody. Ve zbytku najdeme vitamíny, hlavně C, který urychluje spalování tuků; minerály a stopové prvky – hlavně draslík, jež pomáhá při odvádění přebytečných tekutin a ochraně srdce; vláknina; kyselina vinná – působí močopudně a vyplavuje škodlivé látky. Nesmíme zapomenout na hroznový cukr, který postupně uvolňuje energii, takže nám vydrží delší dobu. Kyseliny z hroznového vína působí blahodárně na překyselený žaludek. Navíc i jadérka hroznů jsou léčivá, protože obsahují vitamín F, který přispívá k regeneraci pokožky, působí proti arteroskleróze a chrání játra, snižuje hladinu cholesterolu a podporuje funkci prostaty. Ač jsou vinné hrozny sladké, pomáhají upravovat hmotnost. Často se chemicky stříkají, proto se musí důkladně mýt!

Rukola obsahuje více vitamínu C a betakarotenu než jiné listové zeleniny. Působí proti únavě a posilují imunitu. Zvyšuje chuť k jídlu a pomáhá detoxikovat játra a pročišťovat krev. Má mírně močopudné a projímavé účinky.

Chia semínka podporují správnou funkci ledvin, jater, plic, žlučníku, zkvalitňují paměť, mají protizánětlivý účinek, blahodárný vliv na srdce a cévy, nervy a imunitu, snižují hladinu cholesterolu a jsou významnými antioxidanty.

Zelené hroznové smoothie

Porcí: 1

Ingredience

menší trs bílých hroznů (cca 250g)

hrst polníčku

hrst rukoly

lžíce chia semínek

voda

Postup

  1. Nejdříve si namočíme chia semínka do malé mističky na 15 minut, aby nám krásně nabobtnaly.
  2. Umyjeme hrozno, polníček a rukolu a strčíme je do mixéru.
  3. Mixujeme.
  4. Poté přidáme chia semínka i s vodou, ve které jsme je namáčeli a mixujeme dohladka.
  5. Nalijeme do sklenice a ozdobíme rukolou nebo polníčkem.
http://blog.zijemezdraveji.cz/2015/01/14/zelene-hroznove-smoothie/

 

Karolína Rašková

Karolína Rašková ...............

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *