Kaki smoothie s kešu oříšky

Kaki smoothie s kešu oříšky

Kaki obsahuje vitamín A, vlákniny, fosforu a hořčíku. Posiluje imunitní systém a metabolismus, pomáhá při stresu, nervozitě a únavě, zmírňuje svalové i srdeční potíže, přispívá k pevnosti kostí. Doporučuje se při onemocnění tepen, jater a ledvin. Funguje jako prevence sklerózy. Kaki by nemělo chybět v jídelníčku těhotných žen, neboť vitamín A napomáhá embryonálnímu vývoji dítěte. Jako ozvláštnění jídelníčku ho uvítají i malé děti, poněvadž pomáhá regulovat funkci střev.

Banán dodává hodně energie, je chutný a rychle zasytí. Pomáhá při depresi a doporučuje se pro ženy, které trpí premenstruačním syndromem. Vysoký obsah draslíku v banánech pomáhá boji proti vysokému krevnímu tlaku. Dále pomáhá při anémii, žaludečních vředech a zácpě. Zlepšuje výkonnost mozku a pomáhá při odvykání kouření.

Kešu oříšky obsahují vitamíny sk. B a hodně kyseliny listové. Mají spolu se slunečnicovým semínkem nejvyšší obsah hořčíku ze všech ořechů a semen vůbec. Mimo hořčíku mají také hodně železa, draslíku a fosforu. Vysoké množství karotenoidů v kešu působí léčivě na kůži, sliznice a oči. Ořechy kešu jsou vhodné při onemocněních nervové soustavy jako je častá nervozita, podrážděnost, deprese, a také při slabosti a únavě.

Kaki smoothie s kešu oříšky

Ingredience

2 zralé kaki – zdůrazňuji zralé až tak, že jsou měkké a připravené na mixování. Teprve tehdy jsou dostatečně sladké. Ale když je jím v ovocném salátu, používám tvrdší.

2 menší banány (taky zralé, s hnědými tečkami – i tady platí, že je sladší a připravený na mixování)

hrst kešu (namočit na cca 2 hodiny)

voda podle potřeby

Postup

  1. Ovoce s kešu dáme do mixéru a mixujeme dohladka, vodu přiléváme podle toho, jaké chceme dosáhnout konzistence.
http://blog.zijemezdraveji.cz/2015/02/01/kaki-smoothie-s-kesu-orisky/

Koktejl je výborný a lahodný při hustší konzistenci a také výborně zasytí. Vhodné jako rychlá snídaně nebo svačinka.

Karolína Rašková

Karolína Rašková ...............

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *