Čerstvá rajčatová polévka

Čerstvá rajčatová polévka

Příprava této polévky zabere pouhých 10 minut, takže je naše oblíbená a také máme rádi její červenou barvu. Pro chladnější období jsem přidala zahřívací koření a také kurkumu na posílení imunity, mělo by to vyvážit plodovou zeleninu.

Sílu rajčat bychom neměli podceňovat. Zlepšují činnost ledvin a vylučování moči a rozpouštějí odpadní kyseliny, takže jsou vhodné při dně a revmatismu. Pečují o cévy a léčí hemeroidy, křečové žíly, prasklé žilky. Zlepšuje krvetvorbu, tvorbu hemoglobinu, zvyšují imunitu. Mají antibiotický účinek. Zlepšují trávení, činnost žlučníku a střev. Používají se při žloutenkách a nemocech jater, zánětech slinivky břišní a slepého střeva. Doporučují se při nemocech srdce a oběhové soustavy při virózách a infekčních chorobách.

Paprika je plná vitaminu C (má jej více než citrony!) a B, vlákniny, vápníku, draslíku, železa a hořčíku. Červené papriky obsahují takové množství beta karotenu, že už 150g papriky nám dodá celou potřebnou denní dávku. Mají blahodárný účinek na pleť a zpomalují vznik vrásek. Rutin v nich obsažený chrání cévy před kornatěním. Také zde najdeme zinek, který působí na naše svaly, vlasy a nehty. Papriky žluté se chlubí zejména vitaminem E a jsou důležité také díky antioxidantům, které jsou důležité pro naše oči, protože je ochraňují před působením volných radikálů. Díky nim výrazně snižujeme riziko vzniku šedého zákalu.

Řapíkatý celer je silným afrodisiakem. Čistí trávící i močové cesty od škodlivých bakterií a virů, což uvítáme v době nachlazení, protože rozpouští i hleny a navíc dodá vitamín C. Obsahuje především vitamíny skupiny B a to celou jejich škálu. Dále pak A, K a C, betakaroten a kyselinu listovou a velké množství minerálních látek – vápník, hořčík, draslík, jód, železo a chrom. Snižuje hladinu krevního cukru a působí také močopudně.

V avokádu najdeme vitaminy E, C, A a B, vápník, měď, železo, mangan a zinek. Nachází se v něm zdravé tuky – omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Jeho konzumace zaručuje rychlou regeneraci organismu, pomáhá při únavě, snižuje krevní tlak, reguluje cholesterol, zbavuje tělo toxinů a pomáhá proti stárnutí díky obsahu antioxidantů.

Přejdeme ke koření, v němž se skrývá plno dalších výhod, které bychom neměli opomenout. Kurkuma patří mezi silné antioxidanty, má výrazné protizánětlivé účinky a podporuje kondici mozku. Tymián pomáhá při kašli, rýmě a nachlazení. Oregano obsahuje velké množství antioxidantů a pomáhá přecházet vzniku některých druhů bakterií. Červená sladká paprika je vhodná při srdečních onemocnění a působí proti kornatění cév, dodává také energii a dobrou náladu. Kajenský pepř je vhodný při hubnutí, pomáhá při migrénách a posiluje imunitní systém.

Čerstvá rajčatová polévka

Příprava: 10 minutes

Celkem: 10 minutes

3 - 4

Ingredience

350 g rajčat

150 g červené nebo žluté papriky

2 stonky řapíkatého celeru

½ Avokáda

250 ml vody

koření:

½ čajové lžičky soli

½ čl kurkumy, ½ čl tymiánu

1 čl oregána

½ čl červené papriky sladké nebo kajenského pepře (pro ty, co mají rádi ostřejší chutě)

Postup

  1. Je velmi jednoduchý…vše dáme do mixéru, dolijeme vodu a zapneme na maximum.
  2. Mixujeme, dokud polévka není hladká, můžeme nechat zahřát na pokojovou teplotu (některé mixéry mají i tento program).
  3. Servírujeme samotnou nebo se sušenými semínkovými plackami, třeba těmi rawzinkovými.
http://blog.zijemezdraveji.cz/2015/03/28/cerstva-rajcatova-polevka/

Karolína Rašková

Karolína Rašková ...............

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *