Tento recept se skvěle hodí pro tyto teplé dny, ale také na oslavy, protože nejenže výborně chutná, ale také lahodí oku.

Okurky vašemu organismu dodají nejen vodu v přirozené podobě, ale i velké množství draslíku, hořčíku, vápníku, sodíku, fosforu, křemíku, síry, vitamínu C, K, A a komplex vitamínů B. Okurka podporuje vylučování moči a snižuje ukládání kyseliny močové v těle. Léčí srdeční a ledvinové problémy a pomáhá při otocích. Je mírně projímavá, její vláknina přispívá k pročištění střev, takže se hodí pro detoxikaci a hubnutí. Normalizuje krevní tlak.

Kešu rostou na velmi zvláštním tropickém stromu ledvinovníku západním, u něhož nejde přesně určit, jestli jsou kešu semena nebo jablka. Léčebný účinek na kůži, sliznice a oči způsobují karoteny. Jsou vhodné při nemocech srdce a nervové soustavy (nervozita, deprese). Mají vysoký obsah železa, hořčíku a vitaminu C – látky prospěšné ke krvetvorbě, posilování imunity i vitality. Používají se také při podrážděném střevu a bolestivé menstruaci.

Bazalka je účinnou prevencí proti rakovině. Je protizánětlivá, podporuje chuť k jídlu, odstraňuje plynatost a je účinná i při zácpě. Působí také blahodárně na psychiku.

Česnek má úžasné antibiotické, antibakteriální a protizánětlivé účinky. Česnek mimo jiné obsahuje vitamíny A, B, C, vápník, jód a selen.

Citrony vám doplní vitaminy A, B a C, vápník, železo, draslík, fosfor a zinek. Tyto látky na sebe jako magnet vážou škodlivé látky, choroboplodné zárodky, plísně a posléze jsou i s nimi vyloučeny z organismu, tudíž se také doporučuje při hubnutí a detoxikaci.

Okurkové kešu rolky

Ingredience

Salátovou okurku

100g kešu ořechů - namočit předem minimálně na 6 hodin

1/2 citronu

1 menší stroužek česneku

provensálské koření

olivový olej

5 lístků bazalky

sůl

Postup

  1. Večer předem namočte kešu ořechy, aby do druhého dne změkly. Ale budete-li spěchat, stačí i šest hodin předem.
  2. Okurku omyjete a pomocí škrabky nastrouhejte na dlouhé široké plátky – doporučuji začít z jedné strany a z té pokračovat, dokud nenarazíte na vodnatější střed se semínky, poté začněte na druhé straně a pokračujte ke středu.
  3. Plátky okurky dejte do mísy, pokapejte olivovým olejem a posypte provensálským kořením (tymián, rozmarýn, oregano, levandule, fenykl, saturejka, bazalka) a necháme na chvíli odležet.
  4. Kešu ořechů slijte a rozmixujte spolu s česnekem, 5 lístky bazalky.
  5. Zakápněte šťávou z poloviny citronu a dle chuti osolte.
  6. Nakonec každý plátek okurky po celé ploše potřete kešu sýrem (nebojte se zatlačit, aby sýr pořádně držel) a zaviňte.
http://blog.zijemezdraveji.cz/2015/06/15/okurkove-kesu-rolky/