Vhodné pro přípravu, když je takové teplo, že si na oběd neumíte představit nic jiného a milujete meruňkovou sezónu a cpete meruňky úplně všude…navíc to je velmi rychlé a jednoduché.

Meruňky patří z hlediska výživových a biologických hodnot k nejcennějšímu peckovému ovoci, obsahují asi 200 účinných látek, zvláště bioflavonoidů, z nichž tři čtvrtiny nejsou prozatím vědci dostatečně prozkoumány. Již tři plody obsahují 2500 mezinárodních jednotek provitamínu A a splňují tím polovinu denní potřeby dospělého člověka. Mnoho niacinu (kyseliny nikotinové) v plodech slouží nervům a proti napětí, kyselina listová zase krvetvorbě a růstu buněk, kyselina pantotenová (vitamín B5) podpoří vitalitu, odbourávání tuků a zdraví vlasů.

Banán dodává hodně energie, je chutný a rychle zasytí. Pomáhá při depresi a doporučuje se pro ženy, které trpí premenstruačním syndromem. Vysoký obsah draslíku v banánech pomáhá boji proti vysokému krevnímu tlaku. Dále pomáhá při anémii, žaludečních vředech a zácpě. Zlepšuje výkonnost mozku a pomáhá při odvykání kouření

Kokosová voda pokud nemáte po ruce čerstvou kokosovou vodu, můžete použít tuto 100% přírodní dehydrovanou od VitalVibe.czObsahuje vysoký podíl elektrolytů a minerálů, které jsou pro tyto vedra vhodné, protože je pocením ztrácíme.

Meruňková zmrzlina

Ingredience

zmražený banán nakrájený na kolečka

meruňky dle chuti (můžou být mražené, ale nemusí, pokud použijete čerstvou kokosovou vodu, tak je vhodnější mít zmražené)

kokosová voda

Postup

  1. Všechny ingredience dáme do mixéru, který zvládá rozsekat zmražené ovoce a mixujeme do hladka.
http://blog.zijemezdraveji.cz/2015/08/09/merunkova-zmrzlina/

Vznikne sladkokyselá lahodná zmrzlina s lehkou chutí kokosu 🙂

Dobrou chuť a přeji skvělé osvěžení.